KENY, celým jménem KENZIE Hawortia

 

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK pes, strakoš

Chovatel - Edita Scherhauferová, chovatelská stanice HAWORTIA, Slovensko

Datum narození  6.2.2012 - CHOVNÝ PES

 Vyšetření srdce EKG, USG (Doppler) - srdeční oddíly bez patologie

RTG hrudníku : srdce kulatého tvaru položené na sternu, plíce vzdušné nekolabované, trachea v celé délce bez deformit nebo kolapsu

RTG páteře : obratle bez tvarových abnormalit, bez spondyloartrózy

 
Vítěz třídy mladých
zkouška ZOP

KENZIE, resp. Keny jak mu říkáme.....to byla nejdříve náhoda-osud a nakonec taková hrrr akce. Ale vezmu to od začátku.... Už několit let jsem byla rozhodnutá, že další buldoček už bude s PP. Nic proti pejskům bez průkazu původu, vždyť i můj miláček Omar byl "bez", ale přece jen bych ráda, aby mi ze štěňátka, které si dovezu domů, opravdu vyrostl buldoček...nikoli sice roztomilý pejsek, ale např. dlouhý jak pohádka, na vysokých nožkách a s dlouhým čumáčkem, jak tomu občas bývá. Takže už několik měsíců jsem si tak nějak mapovala různé chovatelské stanice, chovné psy i feny, jejich potomky, atd. a dávala si dohromady jakýsi můj "top" seznam chovatelských stanic a krycích psů. No a když sestřenka začala vybírat ženicha pro svoji buldočku Ajdu La Cour de Ciara, dohodly jsme se na barvě strakoš, aby se zvýšila dost mizivá šance na narození strakoška pejska, který by byl můj. Nakonec jsme vybraly nádherného strakoše, zbarveného téměř stejně jako je Omárek, jménem Fredy Mercury Kaul, paní Klauzové z Kladna. Bohužel, měsíc po krytí nastaly u Ajdy zdravotní komplikace a bylo po šanci na štěňátka....co teď? Byla jsem opět na začátku. Nezbylo než tzv. "rozhodit sítě" a čekat, jestli se během příštích pár měsíců nějaký hezoučký strakošek neobjeví. V podstatě úplnou náhodou jsem koncem měsíce dubna narazila na inzerát slovenské chovatelské stanice "Hawortia", která nabízela k odběru 2,5 měsíčního strakoška. Bohužel, termínově mi to nesedělo s dovolenou a já si nechtěla vzít štěňátko, když budu chodit do práce. Po komunikaci s velmi příjemnou paní chovatelkou Editou Scherhauferovou, jsem tomu nechala volný průběh a rozhodla se počkat. Po dvou týdnech, kdy už bych eventuelně dovolenou v práci dostala, byl pejsek sice stále volný, ale zrovna byl nahlášen nějaký vážný zájemce. No a když mi chovatelka sdělila, že "vážný" zájemce nepřišel, ani se neozval a jestli chci pejska vidět, ať příští den klidně přijedu, tak jsem nelenila a ještě večer domluvila sestřenici Ivetu jako "garde" a ve čtvrtek 17.5.2012, jsme jely "na čumendu" do CHS Hawortia, Sereď.

No a výsledek byl zřejmý.....z 3,5 měsíčního strakoška KENZIEHO se stal brňák jak poleno :-))

Přivítání doma bylo od jeho nových "bratrů" takové vlažné...Omar se na mě koukl a v jeho výrazu bylo něco jako "už zase?", malýho očuchal a šel si lehnout. To Guliver byl obezřetnější - jelikož ví, že kvůli své velikosti si s malinkýma pejskama pořádně hrát nemůže, raději prcka obcházel a vyhýbal se mu...ale potom....jakmile byl od něj chvilku odloučen, tak hned po příchodu domů utíkal malýho očuchat a přivítat :-))

Keny byl pohodové štěňátko.....zvídavý - ale ne nijak přehnaně, perfektní apetit, spavý, miloučký....v podstatě asi jedinou jeho neřestí byly boty. Několikrát přiběhl s velkým dusotem a v té malé čuňce táhl botasku, stejně velkou jako on sám. Ale to už je taky minulost :-)

Zhruba rok chodil Keny s velkým bráchou Guliverem na agility, ale jelikož ho to nikdy tak moc nenadchlo jako Gulivera, jakmile skončil s agility Guliver, ukončila jsem skákání přes překážky i s Kenym.

No a jelikož Keny také zvládá prvky základní poslušnosti, panička se odhodlala a Kenoušek úspěšně složil zkoušku ZOP !!

S Omárkem byli suprová frbulí dvojka - barevně velmi podobní, takže byli jako "dvojčátka - malej a velkej" :-)

Bohužel, když byl Kenouškovi rok, Omárek umřel a jelikož mi ten další placatý ksichtík moc chyběl, za další rok jsem k tehdy dvouletému Kenymu a 6ti letému Guliverovi pořídila anglického buldoka.

Po smrti dogáčka Gulivera se Kenoušek stal šéfem mé minismečky a i když je mírný jak beránek, má naprostý respekt jak buldoka Dextera, tak i dalšího dogáčka Aramiska.

=================================================================

             matka : YENNA Hawortia              otec : Champion TILCARA von der Monarchia

Sourozenci :

Psi - KEANU SCOTT, KARLO (barva strakoš) - KENETH (barva žíhaná)

Feny - KIARA (barva žíhaná)

=================================================================