Keny a výcvik

 

Jelikož i děti chodí do školky a pak do školy....ta by obdobná zkušenost měla potkat taky ta zvířecí mláďata. Takže i Keny nastoupil na cestu dalšího "vzdělávání".

  • Dne 12.6.2012 KK VFU Brno  https://kkvfu.webnode.cz/ - absolvoval Keny svoji první výcvikovou hodinu na cvičáku při veterině v Brně  s Katkou Lukešovou. No, výcvikovou hodinou bych to ani moc nenazvala.....sice nějaké to "sedni" a "lehni" tam bylo, ale co bychom po těch prťatech hned nechtěli, že? Každopádně Keny zde byl nejen nejmladší a nejmenší, ale taky nejživější. Lítal, skákal, provokoval a honil se s ostatními štěňaty....při těch sprintech v trávě vypadal jak králík, kterého honí smečka psů :-)) Jak jsem tak na něj koukala bylo mi čím dál víc jasné, že ten výcvik bude teda krušnej a tak nějak se mi zastesklo po těch dogátkách, která bývají fixována na páníčka a strašně snadno se s nimi cvičí...aspoň všichni moji dogáčci takoví byli. Nutnost cvičáku vyvstala až u Omara, což byl buldoček s tvrdou "palicí" stejně jako Keny - bude to boj :-)
  • 07/2012 - 09/2012 Psí škola K9, Brno Starý Lískovec  https://psiskola-k9.cz/ - no a jelikož se mi u Gulivera velmi osvědčilo navštěvovat více cvičáků naráz obzvlášť, když na každém byla krapet jiná forma výcviku, Keny začal o prázdninách chodit také k Terezce Pavlové na K9.                         
  • Od 10/2012 do 11/2013 jsme tady zkoušeli agility https://www.psiskola-k9.cz/agility/   https://agilitybrno.wz.cz/ pod vedením skvělé Marcely Marečkové. Bohužel, Keny se pro agility nikdy tak nenadchl jako Guliver, takže jakmile jsem ukončila agi s Guldou, skončil i Keny.
  • od r. 2013  KK VFU Brno  https://kkvfu.webnode.cz/ - jsme s menšími přestávkami chodli opět na výcvik ke Katce Lukešové na veterinu. No a jelikož jsem byla a stále jsem patřičně hrdá na mého francouzského buldočka Omárka, který jako jeden z mála frbulků složil zkoušku ZOP, rozhodla jsem totéž zopakovat i s Kenym.

       Takže......dne 8.5.2014, složil KENY zkoušku ZOP !!!

Je fakt, že to mohlo být i lepší - Keny všechny potřebné cviky zná, ale vzhledem k jeho nechuti jakkoli se fyzicky angažovat, když je teplo, tak i 87 bodů ze 100, je bezva skóre !!  :-)

  • Pravda, u "Přivolání" se klukovi nechtělo ode mne odejít na povinných cca 10 kroků na povel „volno“, což se musí, takže máme bodíky dolů.
  • Také nebyla ideální "Ovladatelnost na vodítku a bez vodítka", tady už jsem totiž tušila problém, neboť bylo vedro a nechtělo se mu už moc chodit. Navíc tam byla vyšší tráva, takže on spíš poskakoval a poklusával a jelikož mu bylo už to teplo, přestávalo ho to bavit, takže za mnou zaostával dál, než měl.
  • "Sedni-lehni-vstaň", tady jsme narazili na to, že Keny si velmi spolehlivě lehá a vstává na posunek, ale na slovo „lehni“ nebo „vstaň“ už reaguje jen pomalu a neochotně. No a jelikož mi bylo doporučeno nedělat posunky a raději dávat povely jen slovně, lehal si Keny jak zpomalenej film. Takže, když jsme pak cvičili druhé kolo ve skupině, na povel „lehni“ i „vstaň“ jsem znovu zavedla posunky, místo slovních povelů a jak vidíte, máme za 10 bodů, takže to už lehal i vstával pěkně. Škoda, že jsem totéž neudělala i předtím. Občas je holt lepší řídit se vlastním rozumem než doporučením.
  • No a "Ovladatelnost ve skupině" - to byla opět chůze a pořadová cvičení na vodítku, což byl stejný případ jako při individuálce – vedro, slunko a nechuť poskakovat ve vyšší trávě, nás zase stálo nějaké bodíky.
  • Nicméně jelikož jsem počítala i s variantou, že by se Keny kvůli slunečnému počasí mohl prostě šprajcnout a já bych musela odstoupit, jsem s výsledkem velmi spokojená :-)