Časopis "PSÍ KUSY" č. 1/2012

 

V tomto časopisu byl uveřejněn můj příspěvek ohledně zkoušky ZOP (základní ovladatelnost psa) s plemenem francouzský buldoček.

Původně jsem se zveřejněním tedy vůbec nepočítala.....pouze jsem požádala redakci časopisu, aby můj vzkaz předala slečně/paní Schnabelové, která měla svůj článeček v čísle 10/2011 s názvem "Na závody si jezdím odpočinout". Zmínila se tam, že se svojí buldočkou Heduškou má složenou zkoušku ZOP a nezná nikoho dalšího, kdo by tuto zkoušku s francouzským buldočkem složil také. Takže prostřednictvím redakce časopisu, jsem jí jenom chtěla vzkázat, že můj Omárek tuhle zkoušku má.  

No a co čert nechtěl.....oni mi ten můj příspěvek otiskli. Teda, nejdřív jsem byla krapet v šoku, ale jen chvíli....pak jsem si řekla proč se vlastně nepochlubit, že můj skvělej, úžasnej, neodolatelnej OMAR je prostě borec!! 

======================================================================================================

Tady uvádím kompletní verzi svého příspěvku, zaslaného do redakce časopisu "Psí kusy"

Dobrý den,
chtěla bych ragovat na Váš článek z čísla 10/2011, str. 44, název "Na závody si jezdím odpočinout" - Jana Schnabelová. Jelikož je tam zmínka o zkoušce ZOP s buldočkou Heduškou a sl. Schnabelová tam zmiňuje, že nezná nikoho dalšího kdo by tuto zkoušku měl s Francouzským buldočkem, chtěla bych se pochlubit, že já jsem "ta další".
Mému Francouzskému buldočkovi (bez PP) jménem Omar, bude v listopadu 8,5 let a zkoušku ZOP složil v roce 2004 na cvičišti KK Zetor Brno.
Já mám slabost hlavně pro velká plemena, takže před buldočkem jsem měla psa plemene Německá doga, jménem Hubert Uttis, se kterým jsem na cvičiště nikdy nedocházela. Co potřeboval pro život ve městě jsem ho naučila sama a víc nebylo třeba. Nicméně, když mi v 7,5 letech odešel a já byla pár měsíců úplně bez psa, tak jsem se pak rozhodla, že si pořídím něco menšího. Každopádně to ale muselo být plemeno natolik houževnaté, aby bez problémů odolalo hrátkám dalšího dogáče, kterého jsem si chtěla v budoucnu pořídit.
No a tak k nám přišel buldoček Omar, který mě svojí bezmeznou láskou ke všem lidem a psům prostě donutil k tomu, že jsem musela začít chodit na cvičák........no a jelikož mu to velmi šlo a od výcvikáře získal dokonce přezdívku "premiant", ukončili jsme výcvik zouškou ZOP.
No a za ty roky mi Omar vychoval už druhou dogu a momentálně sdílí domácnost s tříletým dogáčem jménem Guliver Regia Uttis. "Bráchové" se mají moc rádi, ale šéf je pouze jeden a to právě buldoček Omar.....jak je vidno "na velikosti opravdu nezáleží".


Takže tolik k "dalšímu" buldočkovi, který má zkoušku ZOP.
Kdyby jste toto mohli předat slečně Schnabelové, která zřejmě propadla těm placatým ksichtíkům stejně jako já a spousta jiných a s přáním "ať se jí daří", budu ráda.

A ještě závěrem......Váš časopis odebírám už několikátý rok a doufám, že zůstane stále takový pestrý a "čtivý" jako dosud.

S pozdravem

Martina Odehnalová

======================================================================================================

Nicméně chybička se vloudila - já uvedla, že Omar složil zkoušku ZOP v roce 2004, ale není to pravda. Po shlédnutí bodovací karty jsem totiž zjistila, že to bylo již o rok dříve. Což znamená, že OMÁREK složil zkoušku ve svých 5ti měsících !!