Sraz irských vlkodavů

 

Přijala jsem pozvání paní Zuzany Staňkové - zakladatelky "Agility XXL" a zároveň spřízněné pejskařské duše a ve čtvrtek 30.8.2012, jsem naložila Gulivera a jeli jsme se podívat na sraz vlkodavů do kempu Slunečnice u Jindřichova Hradce.

 

Ihned po příjezdu nás přišla Zuzka přivítat spolu se svým "drobkem" Patíkem (Pathos Bedřiška)....sice jsem tušila, že Guliver není zase až takový hrdina, aby se pokusil dělat ramena na psa cca o 10 cm vyššího, ale pro jistotu jsem mu narazila náhubek. Ten údiv v Guldových očích, když Patíka uviděl, byl opravdu legrační. Žádná zdvižená hlava, upřený pohled, strnulý postoj a ocas až do nebe....kdepak.....seznamování Gulda začal pomalým kroužením okolo obříka a nesmělým očicháváním a máváním ocasem. Vlkodava už sice kdysi viděl, ale přece jen ta velikost je velmi impozantní. Po chvíli se otrkal a občas se i snažil obrkamoša vyzvat ke hře, ale ten na něj neměl náladu - taky kdo by se v tom vedru honil, že? To mohlo napadnout fakt jen střelenýho Guldu :-))

Jelikož ostatní účastníci srazu ráno odjeli na výlet a kemp byl tím pádem vylidněný, vzala nás Zuzka na procházku do nedalekého lesa. Cestou jsme pokecaly o svých zážitcích a osobních zkušenostech v agility s obřím plemenem a vůbec jsme probraly všechno možné i nemožné v oblasti kynologie jako takové.

Po návratu si Gulda pak v klidu vyzkoušel XXL tunel......jelikož stačilo jen mírně sklonit hlavu myslím, že snad ani nevěděl, že nějakým tunelem vůbec prochází :-)) 

....pak ještě mírně proskočil kruhem....

....a vyzkoušeli jsme si i výchovnou pomůcku.....projít závěsem z pet lahví.

Během odpoledne se začali sjíždět i ostatní účastníci srazu....

....takže najednou se to okolo nás začalo hemžit pejsky velikosti poníka - úžasná zvířata !!

Závěrem musím říct, že výlet se moc vydařil a i když jsme jeli jen tzv. "na otočku" - bylo to bezvadné odpoledne !!

Děkuji za pozvání.

Autor fotek : Zuzana Staňková