Klubový závod v poslušnosti

aneb

Mikuláš dnes nepříjde, tak čertíme na cvičáku

dne 9.12.2012 na cvičišti KK VFU Brno, Palackého

 

Dva roky po sobě mě "moje" výcvikářka z KK VFU Katka Lukešová ukecávala, abych se zúčastnila jejich klubových závodů.....no, do třetice se jí to podařilo - já se ukecat nechala a přihlásila Gulivera i Kenyho.

Mrzlo až praštělo a já, spolu s další skoro padesátkou bláznů, trávila nedělní den na cvičáku. A jak to dopadlo?

 

GULIVER Regia Uttis - 96 bodů (ze 100 možných) v kategorii "Mírně pokročilí" - rozhodčí Ida Štefková

Moje pocity a komentáře k našemu společnému výkonu :

"Ovladatelnost", resp. pořadové cvičení na místě  -1 bod.

Několikrát si nesedl přímo předpisově k mojí noze, ale nakřivo. Ale to kluk dělá standardně, takže nic neobvyklého.

"Skok vysoký" byl nahrazen vysláním na stůl  -1 bod.

Skákat přes překážku jsem ho nenechala....přece jen byla dost zima nebyl zahřátej a s jeho zbrklostí bych měla strach, aby si neublížil. Bylo možno to nahradit vysláním na stůl, což teda moc neumíme, ale jelikož je Gulda inteligent - pochopil co po něm chci a nebýt toho, že se na stole začal cpát sněhem, možná z toho mohl být i plný počet bodů :-)

"Přenášení"  -2 body.

No, tuhle disciplinu jsem byla rozhodnutá vzdát úplně. Přece jen přenášet 76 kg živé váhy i když ve dvou - to teda fakt nejde. Nakonec jsme (dvě slabé ženy) Guldu nadzvedly a výsledkem byly pouze dva bodíky dole :-)

Celkově jsme byli od paní rozhodčí pochváleni, že jsme šikovní a jen tak dále. Nicméně já vím, že Gulivera klasický výcvik moc nebaví, takže žádné extra "dále" asi nebude. Ale byla jsem spokojená a Guliver určitě nezklamal. 

 

KENZIE Hawortia - 76,5 bodu (z 80ti možných) v kategorii "Štěňata a začátečníci" - rozhodčí Veronika Gesierichová

Moje pocity a komentáře k našemu společnému výkonu :

"Přivolání"   -0,5 bodu.

Tohle jsem Kenymu zkazila já :-( Zvolila jsem přivolání "ke mně", které Keny umí bezvadně, ale jelikož nám ráno bylo řečeno, že u štěňátek se předsednutí nebude vyžadovat, cvik jsem nedotáhla do konce a Kenyho odměnila ještě před předsednutím - chyba.  

"Chůze překážkovou dráhou"   -0,5 bodu.

Opět je to moje zásluha :-( Ráno bylo řečeno, že chůze u nohy přes různé překážky je lepší projít bez zastávky a pejska odměnit na konci. I když jsem to tak udělala, bylo mi řečeno, že jsem Kenyho raději měla v průběhu odměnit, protože si párkrát přičuchl k okolním předmětům - chyba.

"Sedni-lehni-vstaň"   -2 body.

Tenhle cvik jsem si myslela, že nezvládneme, neboť s příchodem mrazu si Keny přestal lehat - prostě na tu studenou zem si nelehne a nelehne. Jelikož byly povoleny podložky, cviky Keny prováděl na kusu koberce co jsem s sebou přinesla a dopadlo to nakonec slušně.

"TÝM"  -0,5 bodu a celkové hodnocení známkou "1-"

Byli jsem pochváleni, že jako tým se líbíme......vytčeno mi bylo "jen" to, že bych měla víc odměňovat. 

Každopádně byl Keny moc hodný a na to, jaká byla zima to zvládl všechno perfektně. Jen mne mrzelo, že ráno při seznamování s jednotlivými pravidly cviků bylo "něco" řečeno, ale při samotném cvičení se to hodnotilo přísněji, a proto jsem Kenyho "nechtě" připravila o 2x 0,5 bodu. Ale "na bednu by se stejně nedostal, takže to nakonec bylo úplně jedno :-))