Hanácká národní výstava psů

posuzovatel : Krystyna Opara (PL)

Ve dnech 5. a 6.1.2013 se v areálu brněnského výstaviště konala VIII. národní výstava psů všech plemen.

Tak jsme s Kenym vyrazili opět dobývat výstavní vavříny a na ten trapas co se stal, to dopadlo dobře.

KENZIE Hawortia

Třída mladých - "Výborný"

A přitom se ta výstava vyvíjela tak bezvadně....před námi byla jen dvě plemena (dohromady pouze 11 psů), takže na rozdíl od podzimní národky byla čekací doba jen cca 40 minut.....paní posuzovatelka byla z Polska a proto jsem byla na její posudek dost zvědavá.....Keny se předváděl velmi hezky - stál jak socha, krásně běhal, při posouzení na stole byl vzorný.....ale pak to přišlo :-(

Paní posuzovatelka zavelela a všech 6 mladých psů se jalo obíhat kolečka (zřejmě se chtěla o pořadí rozhodnout předvedením psů v pohybu)....po prvním kolečku si Keny ublinkl, rychle jsem to utřela a po pár metrech si ublink znovu. Jenže to už nám neprošlo a paní posuzovatelka nás nekompromisně vykázala z kruhu.

Byl to pro mne šok - byla jsem namíchlá, styděla jsem se a byla jsem taky dost dotčená, neboť jsem se nikdy nesetkala s tím, že když si pes náhodou v kruhu "uleví" (natož ublinkne), že ho posuzovatel vyhodí. Navíc...vyvenčení psa dokážete ovlivnit, ale jeho momentální potřebu vyklopit něco, co v žaludku skoro ani není, to jsem tedy ovlivnit opravdu nemohla. Kenymu nic nebylo....před ani po....prostě to na něj přišlo v nejméně vhodnou dobu. Pak už byl zase jako rybička, potvor malej :-(  Ale měli jsme štěstí v neštěstí - jelikož jsme byli už posouzeni a v době našeho "faux-pas" se už rozhodovalo "pouze" o umístění - máme posudek (i když teda v němčině, což nechápu) a známku VÝBORNÁ....jen se bohužel už nedozvím jak moc se paní posuzovatelce z Polska Keny líbil - jestli by třeba zasáhl do umístění, či nikoli :-(  Tak snad jindy a jinde.

Autor fotek Denisa Jarmarová....děkuji !!