DUO CACIB Brno

6. a 7 února 2016 se konala na brněnském výstavišti prestižní mezinárodní výstava "DUO CACIB"

6. února - posuzovatel : Antonín Karban

DEXTER DIOR Leneyco

Mezitřída - "Výborný 2, res. CAC"

Dexík byl skvělý, krásně se předvedl a panu posuzovateli se moc líbil, nicméně v závěrečné řeči pan Karban odůvodnil naše druhé místo tím, že dal přednost pejskovi co je krapet elegantnější a má "méně faldů" :-)

Tohle odůvodnění mě pobavilo a ano, Dex opravdu měl více "faldů" než konkurent, takže proti tomuto verdiktu se opravdu nedá nic říct :-) :-)

Každopádně pejsek na prvním místě byl opravdu moc pěkný, takže z mé strany naprostá spokojenost.

Bohužel jsem netušila, co nás bude čekat druhý den :-(

 

7. února - posuzovatel : MVDr. Gabriela Ridarčíková (SK)

DEXTER DIOR Leneyco

Mezitřída - "Velmi dobrý 3"

Jak jsem už předeslala výše, opravdu jsem netušila co nás čeká :-(

S kratšími přestávkami jezdím po výstavách už od puberty, ale takové jednání od posuzovatele, to jsme opravdu nezažila....ta arogance, povýšenost a znechucenost co paní posuzovatelka předvedla, to jsem neviděla.

Začalo to tím, že jakmile dala povel k pohybu a všichni jsem začali se psy obcházet kolečko, seřvala nás ať se jí nemotáme kolem stolu, že kruh je dostatečně velký - podotýkám, že její vzteklý výjev byl na prosto zbytečný. Následovalo to, že i když má Dexík posudek relativně slušný, tak nějak nechápu, proč ho při závěrečném hodnocení "sepsula" od hlavy až k patě. Jelikož jsem zaujatá, k jejímu posouzení mého psa se raději vyjadřovat nebudu. Za všechno mluví fakt, že ocenění BOB získal cca 1,5 roku starý pes (vyzáží vypadal tak na pětiletého), tak dýchavičný, že sotva obešel kolečko.....takže asi tak :-(

Paní posuzovatelka se bohužel nekontrolovala ani u jiných posuzovaných zvířat - např. ve třídě otevřené - psi, tam proti sobě stáli dva velmi kvalitní pejsci a ona, když se rozhodovala, kterého dá na první místo, tak ty obličeje, povzdechy a oči v sloup - vypadalo to jako by před ní stáli ti nejhorší psi jaké kdy viděla. Obdobných situací tam bylo vícero, ale dál to už rozebírat nechci - osobně si myslím, že posuzovatel by se měl umět taky aspoň krapet slušně chovat a to jsem tedy při tomto posuzování opravdu dost postrádala :-(

Za fotečky moc děkuju Jitce Slapničkové "Harley" a páníčkovi od Gabči :-)