Jak začít ??

Asi teda nejlépe úúúplně od prvopočátku.....ono totiž vše začalo už rok před mým narozením.

Vlastně za všechno může moje sestřenice. To ona si tehdy, jakožto žákyně základní školy, donesla domů zrzavé klubíčko, ze kterého se vyklubal kříženec maltézského pinče a ???, který dostal jméno Vavřinec, nebo-li VÁVRA.

 

A tady je Vávruška se svou milovanou paničkou, mojí sestřenicí Ivetou Herinkovou :-)

 I další čtyřnožec, který se nesmazatelně vryl do mého srdíčka a života vůbec, patřil mé sestřence. Když bylo Vávrovi 10 let, pořídila mu parťáka.....úžasného psa plemene německá doga, jménem Jaro z Doškové chalupy.

Pro celou naši rodinu to vždy "byl-je-i bude"..... JARYNEK.

No a jak jsem uvedla už na začátku, že „za všechno může moje sestřenice“....tak, aby toho nebylo málo, pořídila si k výše zmíněným klukům fenu a po jejím uchovnění založila chovatelskou stanici plemene německá doga s názvem „Uttis“, následně "Regia Uttis".

No a tím byl můj další osud jasný.... jejím odchovům jsem totiž definitivně propadla a po několik dalších let jsem jim věnovala veškerý svůj volný čas.

Soužití s těmito nádhernými zvířaty mi přineslo nejenom spoustu nezapomenutelných zážitků, ale také neocenitelné kynologické znalosti, ze kterých čerpám dodnes. Za zmínku stojí minimálně znalost samotného projevu chování psů a dlouholeté výstavní zkušenosti. Ivčo......děkuju !!!!!

Její chovatelská stanice odchovala spoustu úžasných zvířat, nemohu tu jmenovat všechna (viz. www.regia-uttis.webnode.cz), ale ty jedince, kteří se mi nejvíce vryli do srdíčka, představit prostě musím. Více v sekci "UTTISÁCI".

No a já propadla nejen nádherným německým dogám, ale následně i buldočkům a buldokům a každému z nich tady věnuji samostatné povídání.....