Trénink 6.10.2012 - Soběšice

 

Konečně se mi zadařilo přihlásit kluky na coursing.

Konečně jsem věděla, že počasí bude slušný.

Konečně jsem měla sobotu, kterou jsem chtěla a mohla obětovat na "čekání na běh".

Konečně jsem si mohla po zranění kotníku dovolit i nějaký lehčí běh po nezpevněném terénu.

No prostě a jednoduše......KONEČNĚ, po roce a půl, byla dobrá konstalace hvězd :-))

Na dopoledne jsem přihlásila Kenyho a na odpolední běh zase Gulivera, aby si osvěžil paměť. Nejvíc zvědavá jsem byla na prcka Kenyho, jestli ho coursing vůbec chytne, neboť jeho zápal pro běhání za balónkem je neskutečný. Navíc, na rozdíl od závisláka Gulivera, je Keny schopen a ochoten ode mne odběhnout dál a hned nekontrolovat jestli už nejsem moc daleko......takže určitá šance, že by ho lovení střapce mohlo bavit, zde byla. 

A prcek můj malej flekatej....nezklamal. Pro jistotu jsme mu na střapec navázali jeho oblíbený balónek na šňůrce, ale zřejmě to nebylo vůbec třeba....vyběhl jak velký sprintér a valil jak motorová myš :-)) Nebýt úseku, kde se mu ve vyšší trávě chvilku střapec ztratil, tak by celý "štěněcí" ovál oběhl na jeden zátah. Nicméně po chvíli rozhlížení byl střapec nalezen a "prďa" běžel dál. Druhý běh byl taky perfektní, jen byla škoda, že dráha byla krapet do kopce, takže tenhle běh byl pro něj náročnější, ale i tak srdnatě bojoval až do cíle :-))

Takže ano, Kenyho coursing opravdu baví a i když to byla jeho první coursingová zkušenost, oba běhy byly nad očekávání perfektní. Uděluji mu jedničku s óóóbrovskou hvězdičkou, třikrát podtrženou :-)

Zato Gulda se teda "předvedl" :-(( Start byl jako vždy úžasný.....obrovský sprint, až hroudy hlíny lítaly a cca ve třetině dráhy začalo zpomalování a otáčení, kde že je ta panička =) potud u něj standardní přístup. Takže jsem vyběhla já a navedla ho na střapec. Jenže tentokrát se Guliver už nehodlal střapci nějak extra věnovat a běžel si tak nějak bokem, tam si očůral zepár keříků, pak měl tendenci se vyválet v trávě - to už jsem zasáhla já a začala ho znovu lákat na střapec a pobízet ve stylu "ber ho", "chyť ho"...tak se nechal znovu krapet navnadit a kousek opět zasprintoval, ale závěrečný lov střapce byl teda velmi, ale opravdu velmi vlažný :-(( Za ten dost nepovedený běh jsem byla teda nejdřív naštvaná, ale když jsem koukala na to černé slintající a zpěněné zvíře došlo mi, že můžu být ráda aspoň za to, co předvedl...že odsprintoval aspoň půlku té trati. Ono bylo totiž dost teplo, svítilo slunko a na Guldu ten běh vyšel v jednu hodinu po poledni, takže vzhledem k tomu, že byl rozpálený od slunka, holt na ten střapec neměl náladu. Tudíž jsem druhý běh s Guldou vzdala.

Třeba to bude příště lepší :-))

 

Fotilo se jen na dopoledním tréninku, takže mám pouze fotečky Kenyho, ale jsou teda hóóódně povedený :-))

Nejdříve pořádně navnadit na balónek....

 

 ....příprava na start....

....a vpřéééééd....

 

 

 

....a blížíme se k cíli (podle šíleného výrazu je to i znát)....

uloveno !!!! 

Paničko, sakra, nech mi to, když jsem si to tak bezvadně ulovil !!

 Autor foteček : "Věrka a Tiff"......díky moc !!!