EUROPEAN DogSHOW 2014 - Evropská výstava 2014

posuzovatel : Miroslav Václavík

23. - 26.10.2014 se na brněnském výstavišti konala Evropská výstava psů.

No a můj Dexinek dopadl úplně nejlépe jak mohl.

V konkurenci dalších dvou pejsků, z nichž byl opět nejmladší, obstál na jedničku s hvězdičkou :-)

DEXTER DIOR Leneyco

Třída štěňat - "Velmi nadějný 1, EVROPSKÁ NADĚJE 2014" !!!

Tento Dexíkův úspěch je ještě o to větší, že naši konkurenti dostali jen známku "Nadějný" !!

 

Pravda, nejdříve jsme si to v kruhu museli vyzkoušet - takže před začátkem posuzování jsem Dexina zavedla do kruhu, prošli jsme se, aby věděl kam se pak půjde, v rychlosti jsem ho jen zkoušela postavit a víc už jsem neřešila. Natrénováno máme, takže jak se říká "děj se vůle boží" :-)

 No a pak se šlo "na ostro".....

 

 Musím teda říct, že Dexinek byl po všech stránkách skvělej. Hezky stál, nedělal zbytečné kravinky, nebál se a krásně běhal. Byl prostě moje hvězda :-)

 Je pravda, že za ceduli s krásným číslem "1" jsme ho musela dostrkat - to už se mu nelíbilo, ale na výsledku, kterej byl úúúúžasnej, to vůbec nic nemění :-)

 

A následně zasloužený odpočinek "v boudičce" :-)

 

No a opět nesmím zapomenout na našeho fešáckého taťku,

SIR KEVIN PRIDEOFBULLY, který v konkurenci 14ti psů získal v mezitřídě "Výborný 2, res. CAC" !!

 

S Dexíkem jsme se zúčastnili i závěrečné soutěžní přehlídky o "nejlepší štěně", kam nastupují štěňata s titulem "Evropská naděje 2014" všech, toho dne, vystavovaných plemen. A opět musím jenom chválit.....i když to bylo celkem zdlouhavé - nejdříve nástup do přípravného kruhu, kde se už štěňátka musela pěkně prezentovat, neboť posuzovatelka si už mezi jednotlivými plemeny vybírala svoje favority......a teprve následně promenáda v hlavním "kotli" :-)

Pod reflektory, za živé hudby, potlesk diváků, hlasité komentáře moderátorky do mikrofonu - no prostě spousta věcí a vjemů, které můžou lecjaké zvíře rozhodit. Dexina ale nee - krásně šlapal, když se měl vystavovat, stál jak socha - no prostě borec největší.

 

Většina foteček je od chovatelky Pavly Hološkové, děkuji  a taťkovi Kevčovi gratuluji:-)