DUO CACIB Brno

4. a 5 února 2017 se konala na brněnském výstavišti prestižní mezinárodní výstava "DUO CACIB"

Opět jsem měla přihlášené oba kluky, takže to bylo krapet hektické, ale zvládli jsme to :-)

DEXTER DIOR Leneyco

4. února - posuzovatel : Vladimír Piskay (SK)

Třída otevřená - "Výborný 1, CAC" !!

Dexík byl standardně skvělý, krásně se předvedl a i když to tentokrát bylo pro pana posuzovatele zřejmě velký oříšek - rozhodoval se mezi dvěma výbornými, kterého kluka dát na první místo, nicméně nakonec zvolil Dexíka a odůvodnil to tím, že je lepší v typu a je méně lymfatický (má méně volné kůže) než konkurent.

Tímto rozhodnutím nám udělal obrovskou radost, neboť Dexík splnil podmínky pro získání titulu

!!! ČESKÝ ŠAMPION !!!

Že to kluk jednou zvládne jsem věděla - celou dobu jsem věřila, že Dex je natolik kvalitní pes, že Českého šampiona prostě získat musí. Že se nám to povede hned tzv. "na první dobrou", to mě velmi mile překvapilo. Ke splnění šampionátu je totiž třeba 4x titul CAC, z toho aspoň dva z mezinárodní výstavy a navíc min. ve dvou výstavních sezónách. No a jelikož měl Dexík všechny tituly CAC v loňském roce a z mezinárodní výstavy jednoho, potřeboval toho posledního letos.......no a hned na první mezinárodce se zadařilo :-)

 

5. února - posuzovatel : Linda Voláriková (SK)

Třída otevřená - "neposouzen"

Bohužel, druhý den výstavy se nám nevyvedl. Dexík v kruhu kulhal, proč to opravdu netuším, asi měl přeseděnou/přeleženou nohu, protože ráno ani pak, když jsme přijeli domů, už nezakulhal. Je to obrovská škoda, protože mi paní posuzovatelka řekla, že je moc krásný a minimálně svoji třídu by jednoznačně vyhrál, že nás ráda uvidí jindy a jinde, ale to kulhání přehlédnout nemůže a že by ho nerada shazovala sníženou známkou, tak jestli souhlasím, neposoudí ho. No jasně, že jsem souhlasila a poděkovala jí za pochvalu a korektnost.

No jo no, "nemůže být každý den posvícení" :-(

 

ARAMIS Miréz Bohemia

4. února - posuzovatel : Gerard Mignot (F)

Třída mladých - "Velmi dobrý 1"

Tohle vystavování se nám až tak moc nepovedlo, a to hlavně kvůli časovému presu, ve kterém jsem se ocitla. Jelikož jsem měla s sebou na vystavování oba kluky (Dexe i Aramise) a každý byl v jiném kruhu, sledovala jsem jak to časově vychází, abych si stihla odvystavovat oba. I když před Aramisem byl pouze jeden pejsek ve tř. dorostu, kdežto před Dexíkem bylo celkem 8 psů ve třech třídách, francouzský posuzovatel u německých dog to bral tak důkladně, že když jsem měla v kruhu Aramiska, u buldoků již končila mezitřída což znamenalo, že půjde na řadu Dex. Byla jsem z toho dost nervózní, možná jsem to přenesla krapet i na Aramise, navíc to posuzování bylo opravdu zdlouhavé, takže se kluk malinko vrtěl a nevydržel dlouho stát. Nastalo tedy to, že když byl Aramis konečně posouzen a pan posuzovatel posuzoval jeho konkurenta, předala jsem Aramise sestřence Ivetě a utíkala vystavit Dexíka. Na rozdíl od Aramise, kterému je to jedno, Dex by se s někým jiným těžko vystavil. Nicméně i tak se Aramis panu posuzovateli líbil, posudek má slušný a při ukazování zubů dával pánovi i "pac", což rozesmálo jeho i vedoucí kruhu :-)

5. února - posuzovatel : Miroslav Václavík

Třída mladých - "Výborný 1"

Tentokrát žádný stres nepanoval, vše se stíhalo, byl klid a pohoda, takže i vystavování se povedlo. I když CAJC nám přiznán nebyl kvůli "plápolavému pysku", posudek měl Aramis naprosto perfektní a vystavil se velmi pěkně, takže jsem byla spokojená :-)

A tohle je ta nejhlavnější osoba obou dnů výstavy - moje maminka, která dělala "bójku", hlavní stanoviště a hlavního držiče psů :-)

A Autor některých fotek je Vendula "Pupulu" Šafaříková....děkuji :-)