"Styling psů Brno" Ing. Helena Sokolová

wellness centrum pro zvířata

 

Druhá návštěva -  pondělí 22. května 2017

Jelikož se  mi Dexík začal všude možně venku otírat (o stromy, plot, keře, zem) bylo mi jasný, že ho kožich dost svědí a je třeba vyčesávat. Jak já říkám - my, co nám zteří i gumovej kartáč, nemáme k vyčesávání moc vztah....nicméně i tak jsem se vyprsila a Dexíka několikrát vyčesala. Bohužel to moc nezabralo, takže jsem se rozhodla opět navštívit "wellness". Jelikož vím, že Dexík je takovej plašan - na neznámé nebo hlučné věci (např. fén, sekačka, vrtačka, vysavač, apod.) reaguje štěkotem a náznaky útoku, že tu strašnou věc jako zlikviduje a navíc je takový krapet "mamánek", měla jsem trochu obavy, jak to tam beze mne zvládne. I proto jsem se rozhodla, že tam dám i Kenyho, aby měl Dexík psychickou oporu. Kenoušek je totiž naprosto v pohodě = jak se říká "dalo by se na něm dříví štípat". Nakonec vše dopadlo nad očekavání a Dexík vše zvládl perfektně.

Opět cituji vyjádření paní Heleny :

"Dexter reagoval na fén překvapivě v pohodě, jen když jsme přešli prvně na přední packu tak se mu to nelíbilo, po chvilce rezignoval, zjistil, že to nebolí...a hlavu zvládl napoprvé bravurně, fakt překvapil :-) je fakt, že první byl Keny a Dexter byl u všeho , tak už to viděl a slyšel, myslim, že to pomohlo"

 

Kluci se mi vrátili, čisťoučký, voňavoučcí, hebouncí.....Dexík měl krásnou hebkou srst a poloviční "lví hřívu" - límec, který mívá :-) A Kenouškova bílá zářila jak napadlý sníh :-)