DUO CACIB Brno

2. a 3. února 2013 se konala na brněnském výstavišti prestižní mezinárodní výstava "DUO CACIB"

2. února - posuzovatel : Winfried Bonn (D)

KENZIE Hawortia

Třída mladých - "Velmi dobrý"

Po minulém výstavním trapasu s ublinknutím jsem neponechala nic náhodě a Keny ode mne nedostal žádný pamlsek (pro jistotu).

Tentokrát nás bylo v kruhu hodně - celkem 8 pejsků a pan rozhodčí to teda pěkně "sekal" - polovina kluků odešla se známkou velmi dobrá (VD), bohužel i my :-(

Každopádně Keny se opět vystavoval hezky, krááásně běhal, byl prostě zlatíčko.

Pan posuzovatel se zajímal o to zda vím, že Keny má nepigmentované třetí víčko - což samozřejmě vím a následně se mu celkem dlouho "hrabal" v tlamě s tím, že Kenymu asi chybí zub. To mě v první chvíli vyděsilo, protože já si toho nevšimla a jelikož jsme už na několika výstavách byli a posuzovatelé nic neříkali, tak jsem Kenyho zuby ani dál nijak nekontrolovala. Až později mi došlo, že standard řeší pouze skus, nikoli jednotlivé zuby........takže pokud mu pan posuzovatel snížil známku kvůli tomu zubu a nepigmentovanému víčku, což standard také neřeší, tak to nebylo oprávněné. Nic jiného totiž Kenymu vytčeno nebylo :-(

Ale co už, nic. O to raději jsem druhý den zaslechla jak si i renomovaní vystavovatelé stěžovali, že "ten Němec včera byl teda úplně mimo..." 

 

3. únoraposuzovatel : Dagmar Rozsypalová

KENZIE Hawortia

Třída mladých - "Výborný 4"

Když jsem Kenymu odepřela pamlsky, tak pro jeho motivaci jsem vzala balonek - ten prďa miluje :-))  Vystavoval se opět nádherně - stál jak socha. Každopádně musím sebekriticky přiznat, že mezi ostatními konkurenty byl lehčí v typu...zatímco ostatní už vypadali skoro jako dospělci, Keny je furt takový děcko. Nicméně paní posuzovatelka mu vlastně vytkla pouze "ještě málo mohutný hrudník" a zadala nám známku Výborný 4. Osobně si myslím, že opravdu rozhodlo to, že byl Keny jemnější, než jeho soukmenovci.

Nicméně, buldoček se může "dodělávat" až do 2-3 let věku, takže uvidíme. Tyto výstavy nám splnily jednu z podmínek potřebných k účasti na "chovné přehlídce" (bonitaci) ...."účast a hodnocení alespoň na dvou výstavách a to na Speciální, Klubové, Národní nebo Mezinárodní absolvované od 9 měsíců stáří, posudky musí pocházet od dvou různých rozhodčích..." , takže zatím ukončím Kenyho výstavní kariéru (minimálně na velkých výstavách) a uvidím, jestli se z něj za rok nebo za dva stane valibuk a budeme zkoušet další výstavní vavříny.

Když ne, tak se holt rozšoupneme až ve třídě veteránů :-)