Omar a výcvik

 

Fakt je, že vzhledem k Omarově lásce ke psům i k lidem, se stávaly naše procházky spíše stíhací jízdou, než klidným setkáním s ostatními pejskaři a jejich čtyřnohými miláčky. Omar totiž lítal od jednoho psa k druhýmu, mezitím se nechával polaskat jejch majiteli a byl šťastný jak blecha. To, že já lítám za ním a křičím jeho jméno, ho vůbec nezajímalo.....byl totálně hluchej. Vyzkoušela jsem všechno možné, ale bez výsledku.....prostě jak uviděl nějakýho psa, byl konec. Takže jsem se rozhodla zkusit cvičák. Já, která jsem úplně sama naučila svoji první dogu základní povely a celkovou výchovu tohohle obříka zvládla bez sebemenších problémů, jsem nucena chodit na cvičák s takovým prtětem!!! Holt mi Omar krapet pošramotil moje ego a já sedla k počítači a jala se hledat cvičák. Měla jsem krapet obavu, neboť ještě před nedávnem byly cvičáky výsadou hlavně německých ovčáků a na jiná plemena se výcvikáři koukali skrz prsty.....no a já bych tam jako naklusala s malým černo-bílým chrochtíkem??

Nicméně jsem nakonec zakotvila v KK Zetor Brno - Líšeň a pod vedením výcvikáře Pavla Sedláka jsem s Omarem absolvovala kurz základní poslušnosti. Ten sestával z 3x 10 výcvikových hodin a byl zakončen zkouškou ZOP. A jelikož Omarovi výcvik opravdu šel a od Pavla si vysloužil přezdívku "Premiant", ke zkouškám jsme se opravdu propracovali.

Takže......dne 24.10.2003 složil OMAR zkoušku ZOP !!!

Jen byla škoda, že zrovna na odložení jsme do dvojice (jako naschvál) vyfasovali zrovna Omarovu velkou lásku, kterou byla fenka černého labradora. Chodila s námi do celého kurzu a Omar, jelikož byl vždycky na "velký" holky ji bezmezně miloval. K naší smůle fenka odložení nevydržela a když jsem ji viděla jak maže k pánečkovi a Omar ji pečlivě sleduje, tušila jsem průšvih. A taky jo.....Omar chvíli přemýšlel, ale láska je láska a tak z odložení prchl za ní. Takže to bylo za 0 bodů.

Strašná škoda - lituju toho dodnes. Normálně totiž míval odložení pěkný, takže by mohl získat klidně plnej počet bodů a tím pádem by měl celkem 96 bodů ze 100, což by bylo úúúúžasné.....takhle jsme se museli spokojit jen s 86 body :-(