Dogařské výcvikové závody Bendův memoriál,

konané dne 24.9.2017 v kynologickém areálu Zbraslav u Brna

 

I když se svými psy věnuji vždy nějakému základnímu výcviku, nemám žádné výcvikové či zkouškařské nebo snad dokonce závodní ambice. Pravdou je, že např. zkoušky základní ovladatelnosti jsem s dogou nikdy neabsolvovala, i když moji dogáči by je nejspíš zvládli bez problémů. Naopak oba moji buldočci (Omar i Keny), zkoušky ZOP splněny mají a zkoušky se zúčastnil i můj buldok Dexter - s nimi mě to celkem i baví, neboť to nejsou tradiční plemena na výcvik a tím pádem pak hlavně překvapí jak jsou vlastně schopní a učenliví :-) U dogy beru základní výcvik jako samozřejmost, takže kdyby se pak zkoušky či závody nějak nevyvedly, byla bych velmi zklamaná, neboť na ně mám vyšší nároky než na buldočka/buldoka.

Nakonec mě doslova ukecala moje sestřenice Iveta, abych s Aramisem jela na tradiční dogařský výcvikový závod "Bendův memoriál", že Aris v podstatě vše umí a byla by škoda to nezkusit. Tak jsem podlehla a přihlásila Aramise do tzv. "tréninkové třídy", kde se hlavně hodnotí komunikace mezi psovodem a psem, motivace k provádění cviků a radost a ochota psa cviky provádět.  Vzhledem k Ariskově neustálé roztěkanosti a zájmu o vše živé okolo, jsem si na vyšší výcvikovou kategorii (dle ZM, ZZO, ZVV1, ZVV2) netroufla. Navíc obranu ani stopy, které tam jsou třeba, neděláme.

A jak to dopadlo?

ARAMIS Miréz Bohemia - 2. místo

46 bodů (z 50ti možných) v kategorii "Tréninková třída (TT2)" - rozhodčí Slavomír Bořuta

Naše "Bodovací karta"

Polohy S.L.V. = 9 bodů (to jsem pokazila já, prý jsem udělala nějaké kroky, co jsem neměla - neuvědomuji si to)

Aport = 7 bodů (na to, že aport jsme se učili pár dní před závodem a doma ho zkoušeli asi 3x, je to velký úspěch :-))

A naopak jsme byli móóc pochválení za přivolání, neboť Aris perfektně reagoval na povel "volno" - krásně odběhl a na zavolání zase okamžite přiběhl a předpisově předsedl a taky za perfektní otočky na místě, kde bylo vyzdvihnuto jak je krásně mrštný :-)

Pan rozhodčí Slavomír Bořuta a vedoucí závodu Svaťka Kostelecká

A tady jsme my - 2. místo...

...a pak vítězka Surrey Big Lord s Lenkou Klobásovou a 3. místo Chuckitto von Mraque s Evou Peřinovou.

Fotky účastníků....

....a tady hromadné foto :-)

Autor fotek : Lenka Klobásová....děkuji :-)