CYRIL, celým jménem CYRILLIUS Regia Uttis

 

NĚMECKÁ DOGA - černý pes

Chovatel - Iveta Herinková, chovatelská stanice REGIA UTTIS

Datum narození  7.4.2005,   úmrtí 13.6.2008 - status epileptiformis na základě suspektní meningitis  

Omarovi byli dva roky a ejhle......po mém favoritovi Hitchcockovi se v CHS Regia Uttis (dříve Uttis) u mé "dvorní" chovatelky Ivety Herinkové narodili 3 černí kluci. KONEČNĚ po třech a půl letech jsem mohla mít opět dogu !!!

Den "D" byl tentokrát pátek 10.6.2005, kdy jsem s mojí maminkou jela k chovatelce (sestřence Ivetě Herinkové) do obce Skryje, převzít štěňátko. Byla zde i její maminka (moje tetička) a když už jsme se tak všechny sešly, pojaly jsme to jako takovou malou rodinnou oslavu - otevřela se lahvinka a veselily jsme se. Nakonec jsme byly všechny tři opravdu krapet veselejší - úplně střízlivá zůstala jen moje maminka, která mi dělala šoféra. Nicméně ve fázi, kdy jsem si měla vzít jednoho černýho psa ze tří, nebylo vůbec jisté, jestli opravdu beru toho, kterého jsem si původně vybrala :-)) Každopádně, když se večer vracel přítel od mé sestřenky, který do poslední chvíle netušil, že jeden pes bude můj, sestřenka zahartusila "ježišmarjááá dělej, prostě si nějakýho vem, rychle.....jde Pavel". Takže jsem lapla černý štěně, sedla k mamince do auta a jely jsme domů. A ano, to černé štěně nakonec opravdu byl Cyrilek.

Tento veselý den však měl ještě méně veselou dohru......korunu tomu všemu dala moje přiopilá tetička, která šla zavírat koně (sestřenka totiž tehdy měla postarší nevrlou plnokrevnou kobylu), no a piclá tetička neměla pud sebezáchovy, plácla kobylu po zadku s výsknutím "běž Nanynko, běž"....no a milá kobyla, jelikož na takové intimnosti nebyla zvyklá vykopla a drahá tetička odlítla a padla na znak do slámy. Pak si prý chvíli myslela, že je mrtvá a následkem bylo, že měla ještě několik týdnů modřinu přes celej břich, nemohla se pořádně ohýbat a vůbec ji bolelo celé tělo. Nicméně my ostatní jsme se tuhle její "nehodu" dozvěděly až s několikaměsíčním zpožděním....tajila to, co to šlo :-))

Když jsme Cyrilka přivezly domů, Omar byl štěstím bez sebe.....ke svým druhým narozeninám dostal brášku, no to je přece supééér !! A od té chvíle byli kluci nerozlučná dvojka.

Cyril byl povahově vyjímečný. Už jako štěňátko byl strašně hodný a čistotný, nic nerozkousal a nezničil. I v dospělosti, i když patřil mezi vzrostlejší jedince (kohoutková výška 91 cm), zůstal mírný a klidný, nebyl nijak konfliktní ani přehnaně dominantní, neměl tendenci se ode mne nijak extra vzdalovat a závislák byl vcelku stejně, jako každá doga.

Taky díky své úžasné povaze si získal spoustu lidí, kteří se velkých psů běžně báli a díky Cyrilkovi poznali, že soudit psa podle velikosti je nesmysl.

V květnu 2008 jsme se zúčastnili srazu buldočků v Prudké a dodnes se stává, že mě na nějaké buldoččí akci někdo osloví a na Cyrilka si vzpomene.

Bohužel, osud nám vyměřil moc málo společného času. Po krátké, ale velmi agresivní nemoci mi Cyrilek umřel doma, ve svých třech letech.

=================================================================

matka : YOKO  Regia Uttis        otec : HITCHCOCK  Jižní Pláň

   

Sourozenci :

Psi - COLOMBO a CALIGULA (barva černá)

=================================================================