DEXTER DIOR Leneyco

 

ANGLICKÝ BULDOK pes

Chovatel - Pavla Hološková, chovatelská stanice LENEYCO

https://www.anglickybuldok.com/

Datum narození 18.5.2014 - CHOVNÝ PES
 Vyšetření srdce EKG, USG (Doppler) - bez srdečních vad a známek kardiomyopatie

 

ČESKÝ GRANDŠAMPION
ČESKÝ ŠAMPION
Klubový šampion MSBMK
Klubový vítěz a BOS Klubové výstavy MSBMK Rozdrojovice 2016
9x CAC ČR
CAC, res. CACIB SR
CAJC, BOJ Klubové výstavy MSBMK Brno 2015
Evropská naděje EuroDogShow Brno 2014

Tak se mi splnil jeden velký sen.....konečně jsem majitelka anglického buldoka !!

On totiž anglický buldok se mi líbí už spoustu let, nicméně jsem se tak nějak smířila s tím, že z různých důvodů ho prostě nikdy mít nebudu. No a i proto jsem skončila u té menší varianty - francouzského buldočka :-)

Když jsem si před dvěma roky dovezla druhého frbulka Kenyho zjistila jsem, že pro mne je vlastně kombinace "jeden velkej + dva malý" naprosto ideální :-) Přece jen, když jsem s jedním potřebovala k veterináři nebo na cvičák, zůstali doma kluci dva - měli jeden druhýho, takže nebyly žádný scény a žádné extra smutnění než, kdyby zůstal doma jen jeden samotinkej. Venku taky nebyl problém, u levé nohy mi šlapala doga a v pravé ruce na rozdvojce mi capaly dvě placaté tlamky :-)  Akorát tyhle šťastné dny trvaly jen necelý rok......pak mi umřel můj milovaný senior Omar. Najednou mi ta druhá placatá čuňka strašně chyběla. Nicméně další štěndo jsem k odrostlýmu štěndu - což byl roční Keny, teda fakt nechtěla. No a uběhl další rok, Keny dospěl, překvapivě složil i zkoušky a moje posedlost pořídit si druhou placatku se vrátila ve stejné intenzitě. Ale tentokrát už jsem pošilhávala konkrétně po anglickém buldokovi a samozřejmě od štěňátka.

Můj konečný výběr padl na brněnskou CHS "Leneyco", paní Hološkové. A "bingo" dokonce se tam i narodil chlapeček v "mojí" barvě - barevná hlava rozdělená bílým klínem.....pravda, ještě bílé nohy a límec by se mi líbil víc, ale i tak prostě vyhrál a.....ano, bude to DEXTER. Chovatelka pak ještě přidala druhé jméno Dior, takže celým jménem se kluk jmenuje DEXTER-DIOR LENEYCO "ODEHNAL" :-)

A aby toho nebylo málo....když jsem se na dítka jela podívat, jenom jedno jediné štěňátko se mi dokázalo vyškrábat na klín a usnout....a kdo, že to byl - ano, "můj" zrzounek Dexter.

Jak řekla chovatelka - "Koukám, že jste se našli navzájem" :-)

Musím ještě zmínit, že mi hodně, ale opravdu hodně učaroval tatínek štěňat Kevča/Kevinek (Prideofbully Sir Kevin) :-) Je fakt, že se mi líbil i na fotkách a do značné míry i ovlivnil můj výběr CHS, ale vidět ho v reálu....no prostě bomba :-) Ve svém věku 1,5 roku to bylo ještě takové odrostlé děcko, ale už teď to byl kus chlapa, krásně narostlej, rovný nohy, hezkej pohyb.....u buldoka to vyzní sice divně, ale napadá mě výraz, že byl "atletický".

Navíc milej, kamarádskej.....no prostě mě taťka "dostal". Takže pokud se jeho synáček aspoň trochu potatí, budu jen ráda :-)

 

Prcka jsem si dovezla v sobotu 12.7.2014. Jela pro něj se mnou moje maminka, která byla z těch cvalíků úplně unešená a po příjezdu domů prohlásila, že vůbec nechápe jak jsem si mohla vybrat. Ona by si prý odvezla všechny :-)

Dexík u nás okamžitě zdomácněl. Keny byl z něj naprosto unešený - skákal kolem něj, furt ho očuchával, chrochtal jak blázen...až jsme ho museli krotit, aby to s ním neseklo :-) Gulda byl tradičně odměřený, neboť Dex je přece jen prtě a on má zákaz se moc zajímat o malý pejsky, aby jim náááhodou neublížil.

Hned druhý den už Keny před prckem spíš prchal, protože Dexík začal používat svoje jehličkový zoubky na všechno a na všechny....teda kromě Gulivera, z něho měl ještě respekt. No a protože z něj byl takovej malej žralok, začali jsme pomalu vychovávat :-)

Jelikož jsem opravdu nechtěla, aby se z mého angličana stal sud sádla, který na procházce sotva obejde barák, snažila jsem se mu od malička umožňovat dost pohybu. Samozřejmě adekvátně k jeho věku. Začali jsme na zahradě, pak krátké procházky venku a postupně jsme trasu prodlužovali. No a teď teda musím říct, že mám doma zrzavé torpédo k neutahání..........miluje běhání za balonkem - nosí balonek nebo různé hračky, abych mu je házela, pak mi je schválně ukazuje a chce abych ho honila....zbožňuje taky přetahování, ať už se mnou nebo s bráchama.....a taky ho baví otravovat Gulivera, žužlat mu nohy a nechávat si od něj tzv. "brát míru" a taky se nechávat "zakusovat". On vůbec Gulivera zbožnuje - kolikrát si k němu jde lehnout a spí na něj nalepený jak žvýkačka :-)

A jelikož roste, taky musí do školy, takže stejně jako moji ostatní kluci i Dexík chodí na cvičák. No a jelikož je to kluk šikovnej, tak když se budu moc snažit, třeba to bude první anglický buldok se složenou zkouškou ZOP, to by byla paráda :-) Ale na to musíme ještě trénovat :-(

=================================================================

matka : FANTAGIRO Angelical Glamour          otec : Interchampion PRIDEOFBULLY SIR KEVIN

              

Sourozenci :

Psi - DAG SIR OWEN BENTLEY, DOMINIC DUKE, DOUGLA´S LORD

Feny - DONATELLA VERSAGE, DOLCE GABBANA

=================================================================