ARAMIS Miréz Bohemia

 

NĚMECKÁ DOGA pes

Chovatel - Ferdinand Rezek, chovatelská stanice MIRÉZ BOHEMIA

Datum narození 18.2.2016 - CHOVNÝ PES (306 bodů)

 Vyšetření srdce EKG, USG (Doppler) - s negativním nálezem

 

ŠAMPION ČMKU
ČESKÝ GRANDŠAMPION
ČESKÝ ŠAMPION
SLOVENSKÝ ŠAMPION
ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION
BOJ, 5x BOS, BOB
2x Národní vítěz
3x CAJC, 12x CAC, 4x CACIB

 

 

Zvláštní.....nikdy jsem neměla dogu z jiné chovatelské stanice než Uttis, resp. Regia Uttis.....ale asi to jednou muselo přijít. Po úmrtí Guliverka jsem si řekla, že si dám pauzu - vždycky je to těžký, ale smrt Gulivera mi přišla těžší - ta jeho závislost a obrovská láska ke mně byla opravdu až neskutečná a já prostě další dogu hned nechtěla. Dokonce jsem se dostala do stádia, že možná dogu už nikdy a pokud vůbec ano, nejdřív tak za půl roku. Každopádně bez velkého psa já být nechci, takže jsem zvažovala vlkodava nebo třeba bernardýna.

Co čert nechtěl, úplnou náhodou jsem na facebooku narazila na vrh "A" Miréz Bohemia, po opravdu velmi kvalitních rodičích. Když pominu špičkový původ matky, kde jsou legendární psi CHS del Castello delle Rocche (např. Beowulf, Quentintarantino, Romanpolanski...), tak pro mne tzv. "poslední kapka" byla ta, že Aramisův dědeček je Dagon Zoborské Lúky, což byl pro mne svého času nejkrásnější pes v barvě černá-skvrnitá v Česko-Slovensku a navíc to byl syn úžasného Manola von der Ofnethöhle. Po Manolovi byl i TOP černý pes Belenos d´Iskandar, kterého jsem na vlastní oči viděla na Klubové výstavě v r. 2009 a který mne neskutečně okouzlil.....tihle černí psi, které jsem měla roky v hlavě nakonec rozhodli, že od 9.4.2016 je ARAMIS nový člen mé minismečky :-)

S odstupem času musím říct, že v r. 2016 byl tohle jednoznačně nejzajímavější vrh v barvě černá-skvrnitá u nás i na Slovensku a je mi naprosto jasné, že kdyby toho nebylo, tak mi doma možná už běhá místo dogy bernardýn.

Takže jsem nakonec opravdu ráda, že jsem si pořídila štěňátko po tak krásných rodičích, jako Talisman a McLaren bezesporu jsou :-)

Jelikož zatím žádné další "favority" mezi dogami nemám, kdo ví zda Aramis není už opravdu moje poslední doga.

Ale zpět k samotnému Aramiskovi. Jeho seznámení s frbulkem Kenym a buldokem Dexíkem bylo malinko dramatické, neboť Aramiskovi se ty placaté chrochtající tlamy teda vůbec nelíbily a když si ho kluci očuchávali, pištěl jako by to byla jeho poslední hodinka. Nicméně za pár hodin byl s Kenym kamoš a druhý den už se přestal bát i mojí zrzavé lokomotivy Dexíka a teď spolu řádí, blbnou, hrají si....no prostě jako správní "bratři".

Je pravda, že oproti Guliverovi, kterého ostatní lidi moc nezajímali, Aramis miluje ženský, mužský i děti (ať už plazící se nebo chodící), samozřejmě i psy (malý, velký)......no prostě všechny :-) Strašně rád se mazlí, nechává se hladit i od lidí, které vidí poprvé v životě - prostě je strašně společenský a srdečný. Občas si říkám, že ta jeho náklonost ke všemu živému je až moc veliká a taky dost otravná.....tak uvidím, jestli ho to s věkem aspoň krapet přejde :-) Každopádně jeho láska ke mně je opět stejně obrovská, jako byla ta Guliverova - někdy si říkám, že je to možná ještě horší......Arisek, i když už je dospělý, je prostě stále to moje malé ukníkané miminko, které se o mne neusále otírá, stále mne ujišťuje, že je ten nejhodnější, že mne miluje a při každé příležitosti se mi cpe na klín, abych ho pochovala.....s jeho cca 70ti kily už to fakt ale moc nejde :-)

===========================================================

matka : C.I.B. TALISMAN Miréz Bohemia        otec : C.I.B. McLAREN Claudia Bohemica

                                           

                                Sourozenci :              

Psi - ALAN BLACK, ALVIN (barva černá), ALEX HV (barva plášťová), ÁBEL (barva skvrnitá)

Feny - ADEL, ANITA (barva černá), ANDĚLA (barva skvrnitá), ANABEL (barva šedý tygr)

=========================================================